Książka Remigiusza Mroza pt. “Wybaczam ci”. O czym jest?

2 lipca 2021 By Bartek

Ina i Rafał Kobryn prowadzą spokojne życie. Oboje wykonują dobrą robotę, ich małżeństwo jest dobre, ich związki są dobre i niedługo będą mieli dzieci. Wszystko wygląda idealnie, ale tylko do pewnego stopnia. W taki sposób zaczyna się najnowsza książka Remigiusza Mroza pt. Wybaczam ci z www.taniaksiazka.pl.

Co się tutaj wydarzy?

Pewnej nocy Rafał i Gracjan (chłopak siostry Iny) spotykają się. W pewnym momencie Rafał zadzwonił do żony i powiedział, że jest na Placu Konstytucji. Dziewczyna popełniła tam samobójstwo. Ina woli prześledzić wiadomości i zasiada przed laptopem męża. Widzi, że nie wylogował się z własnego konta i że tuż przy wiadomości mieści się znak nieprzeczytanej wiadomości. Ina zainteresowana potwierdza wiadomość. To była “wybaczająca” wiadomość od 19-letniej Moniki Marchewskiej. Rafał wraca do domu i mówi Inie, że przypadkiem zobaczył wiadomość od dziewczyny. Jej mąż przekonuje Inę, że jej nie zna.

Co się tutaj jeszcze stanie?

Następnego dnia dziewczyna, która się właśnie zabiła na środku Placu Konstytucyjnego w Warszawie, okazała się tą samą osobą, która napisała wiadomość do męża, a wiadomość z Facebooka zniknęła. Rafał również zaginął. W końcu Ina z pomocą swojego przyjaciela Gracjana znajduje kryjówkę z kluczem i pamiętnikiem. Ina odnajduje męża i postanawia poznać prawdę o swoim związku z dziewczyną. Rafał miał wiele tajemnic, ale wkrótce okazało się, że Ina prawie nic nie wie o swoim mężu.

Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Książka Remigiusza Mroza pt. “Wybaczam ci” jest wyciągająca z pierwszej strony. Ina i Gracjan próbują poznać prawdę, ale nie jest to łatwe i inni mogą im się oprzeć lub zastraszyć. Opowieść napisana jest z perspektywy Iny. Autor sprytnie daje mylące wskazówki, aby zakończenie było łatwiejsze do zrozumienia, ale bohaterka popadła w dylemat, czy wierzyć mężowi. Zajmuje się trudnymi tematami, takimi jak zastraszanie, samoocena, morderstwo, amnezja psychogenna i pranie brudnych pieniędzy. I jak zawsze zakończenie to seria niespodzianek.